FB

Porady

Bezprzewodowe głośniki Bluetooth

Era przesyłania danych przy użyciu przewodów powoli dobiega końca, a bezprzewodowe głośniki bluetooth zrewolucjonizowały rynek audio wśród użytkowników smartfonów oraz tabletów. Urządzenia bezprzewodowe, w tym głośniki bluetooth, są coraz powszechniejsze. Potrafią odtworzyć przekazywany na odległość obraz, dźwięk, a nawet film. Aktualnie najbardziej popularnym kanałem bezprzewodowego przesyłu danych jest technologia bluetooth, która zrewolucjonizowała rynek urządzeń bezprzewodowych. Producenci sprzętu audio również chętnie wykorzystali pomysł użycia bluetooth przy produkcji bezprzewodowych głośników bluetooth oraz słuchawek bluetooth.

Bezprzewodowe głośniki bluetooth firmy Macrom

Obecnie produkowane bezprzewodowe głośniki wykorzystują dwie technologie przesyłania danych. Jedną z nich jest wspomniany już wyżej Bluetooth, który jest bardzo popularny, zwłaszcza w Polsce. Drugim rodzajem przesyłu danych w głośnikach bezprzewodowych jest Airplay, który wykorzystywany jest jedynie przez użytkowników urządzeń Apple. Airplay ma większy zasięg niż Bluetooth, jednak uniwersalność pierwszej technologii  pozwala na łączenie się z głośnikiem Bluetooth praktycznie każdym urządzeniem typu smart. W ten sposób audiomaniacy otrzymali nowe narzędzie do dzielenia się z innymi ulubionymi kawałkami. Pierwsze głośniki bezprzewodowe bluetooth nie były najwyższej jakości i jakość dźwięku pozostawiała wiele do życzenia. Aktualnie sprzedawane produkty dorównują jakością urządzeniom przewodowym, a coraz mocniejsze baterie pozwalają na odtwarzanie ulubionych nut przez wiele godzin.

Jeśli mowa już o słuchaniu muzyki na głos, to ważnym pytaniem jest: jaki głośnik bluetooth wybrać? Na pewno warto zwrócić uwagę na jeden z produktów producenta Car Audio, który wypuścił na rynek niezwykle praktyczny i niewielkich rozmiarów bezprzewodowy głośnik bluetooth. Wspomniany głośnik bluetooth to HPG 510BT firmy Caliber, którego niewielkie rozmiary (416 mm wysokości) i wygodny do przenoszenia uchwyt czynią z niego urządzenie mobilne. Taki sprzęt możesz zabrać z sobą do parku, nad jezioro, czy do ogrodu, albo też postawić w domu i słuchać ulubionej muzyki. Oprócz funkcji odtwarzania dźwięku z zewnętrznego nośnika głośnik bezprzewodowy HPG ma również możliwość odtwarzania muzyki z radia. Dzięki wbudowanemu tunerowi fm, skanuje i przechowuje Twoje ulubione stacje. Oprócz łączenia się bezprzewodowo z urządzeniami przez bluetooth, głośnik bezprzewodowy firmy Caliber posiada również czytnik pamięci USB, oraz kart SD do 32 GB. Jego akumulator pozwala na 6h ciągłego odtwarzania muzyki.
 

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth jako jedne z pierwszych zyskały powszechne uznanie wśród użytkowników telefonów komórkowych, którym zamarzyło się uwolnienie rąk, od trzymanej w ręce “komórki”, a zwisający przewód krępował ruchy np. przy pracy, lub podczas prowadzenia samochodu. Pojedyncza słuchawka z czasem zamieniła się w bezprzewodowe słuchawki stereo, dzięki którym użytkownicy mogą słuchać nagrań w najwyższej jakości dźwięku. Obecne słuchawki bluetooth są wielofunkcyjne. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi można przełączać je w tryb telefonu, lub odsłuchiwania muzyki. Akumulator bezprzewodowych słuchawek bluetooth pozwala im pracować przez 16h, więc nie trzeba ich codziennie ładować w odróżnieniu do większości smartfonów.
Bezprzewodowe słuchawki bluetooth firmy Macrom

Jedną z  firm, która produkuje wysokiej jakości bezprzewodowe słuchawki jest Macrom - włoska marka zajmująca się również produkcją sprzętu car audio. Macrom wypuścił na rynek linię m.in. bezprzewodowych słuchawek bluetooth wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth 4.0 i mocnych baterii, użytkownicy smartfonów i tabletów mogą cieszyć się ulubioną muzyką słuchaną przez wiele godzin.

Ten krótki tekst ma za zadanie przybliżyć czytelnikom technologię bezprzewodowego sprzętu grającego, który daje mnóstwo korzyści z użytkowania. Przedstawiliśmy pokrótce bezprzewodowe głośniki bluetooth oraz bezprzewodowe słuchawki bluetooth. Jest wielu producentów takich urządzeń dlatego wierzymy, że każdy znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla swoich potrzeb.
powrót